آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 30420 | بازدیدکنندگان آنلاين : 6 
چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧
منوی اصلی
آخرین اخبار
دیدار نوروزی معاونت اموزشی دانشگاه
دیدار نوروزی معاونت اموزشی دانشگاه از بخش کاردرمانی بیمارستان توانبخشی رفیده
دیدار نوروزی معاونت اموزشی دانشگاه از بخش کاردرمانی بیمارستان توانبخشی رفیده
 ٠٩:١١ - 1397/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
22 کنگره کاردرمانی
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی در 22 کنگره کاردرمانی ایران
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم گشایش بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران گفت: برغم تصور برخی ، کاردرمانی ، الحاق اولیه فرد به جامعه را بهتر از دیگران انجام می دهد
 ٠٩:١٦ - 1396/09/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آزمایشگاه گروه آموزشی کاردرمانی
بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران
برگزاری اکسپرت پنل دانشجوی دکتری کاردرمانی
آرشیو اخبار
اخبار > رئیس دانشگاه علوم بهزیستی در 22 کنگره کاردرمانی ایران
 


  چاپ        ارسال به دوست

22 کنگره کاردرمانی

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی در 22 کنگره کاردرمانی ایران

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم گشایش بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران گفت: برغم تصور برخی ، کاردرمانی ، الحاق اولیه فرد به جامعه را بهتر از دیگران انجام می دهد و کاردرمانگر می تواند نقش خود را بعنوان آخرین درمانگر در توانبخشی اجتماعی بخوبی ایفاء کند.

     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر "محمد کمالی" افزود: در سالهای اخیر همه اقدامات با هدف " آموزش بهداشت و ارتقای سلامت " نشان می دهند که مبارزه با فقر، رفع آسیب های اجتماعی ، فراهم کردن دسترسی ها، مناسب سازی ها و ...  در ارتقای سلامت نقش دارند.

    وی در عین حال اظهارداشت: بسیار  ارزشمند است که کاردرمانگران طی سالهای اخیر، فعالیت خود را به سمت افراد عادی آوردند چرا که در بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی ، توانبخشی افراد عادی راهگشا خواهد بود و در واقع همانطور که متخصصان کاردرمانی گفتند، حیطه کاربرد این رشته ، از نوزادی تا سالمندی است .

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: بنظر می آید که کاردرمانی می تواند با خلاقیت و ایده پردازی ، به رفع نیاز جامعه برسد و این پتانسیل ، شاید در کاردرمانی بیشتر از رشته های دیگر باشد. همانطور که کاربرد هنر در حیطه توانبخشی ، از طریق کاردرمانی امکانپذیر است.

   دکتر کمالی تاکید کرد: کاردرمانی ، فضای فکری و دیدگاهش را به جامعه وارد کند و نقش خود را در سلامت اجتماعی جامعه که نیازمند آن است ، ایفاء نماید.

   وی به برنامه امضای تفاهم نامه سه جانبه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با سازمان فناوری و مرکز تحقیقات مخابرات اشاره کرد و گفت: در قالب این تفاهم نامه ، در پی این هستیم که چه فناوری هایی را می توان در مورد سالمندان ، و افراد کم توان استفاده کنیم.

   وی افزود: مرجعیت در میان دانشگاه ها و کسب رتبه در این محدوده ، مهم نیست بلکه چقدر این مرجعیت علمی به جامعه منتقل می شود، مهم است ، که امیدوارم این هدف ، در حوزه کاردرمانی اتفاق بیافتد.

******

پرفسور " حسن عشایری ": پزشکان، بویژه متخصصان اطفال باید نقش کاردرمانی را در نوروساینس، پررنگ ببینند

   پرفسور " حسن عشایری " استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی ایران بعنوان یکی از مدعوین کنگره کاردرمانی ایران، با اشاره ای به فعالیت کاردرمانی در کشورهای پیشرفته و مقایسه آن با کشورمان گفت: پزشکان ، بویژه متخصصان اطفال باید نقش کاردرمانی را در نوروساینس ، پررنگ ببینند.

    وی افزود: متاسفانه آنچه در پزشکی بخصوص حوزه اطفال ، مطرح است باید بازنگری شده و نقش کاردرمانی در کنگره های نورولوژی و اطفال نشان داده شود.

    دکتر عشایری با تاکید بر اینکه مخالف دارو درمانی نیست ، اظهارداشت: در کشورهای پیشرفته ، کاردرمانگر و روانشناس در خط اول درمان کودک با اختلال روانی است و روانپزشک در مرحله آخر این مسیر قرار دارد ، اما در ایران ، اینطور نیست.

   وی افزود: کاردرمانی باید بتواند حتی کاردرمانی را فراتر از توانبخشی ببیند.

******

دبیر علمی کنگره کاردرمانی ایران، شعار این کنگره را مطابق با هدف آن ذکر کرد

    دکتر" هوشنگ میرزایی " عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دبیرعلمی کنگره کاردرمانی ایران نیز طی گزارش کوتاهی از روند شکل گیری این کنگره علمی، گفت: کنگره با شعار " کاردرمانی و ارتقای سلامت ، فناوری و حیطه های جدید " ، اهداف اصلی ارتقای سلامت جامعه را مدنظر دارد بطوری که ارتقای دانش حوزه کاردرمانی که از گستردگی بالایی در حیطه پزشکی و توانبخشی برخوردار است و توجه به استفاده از فناوری و حیطه های جدید مطابق با نیازهای روز جامعه ، اهداف این کنگره را تشکیل می دهد.

   وی با اشاره به دریافت ۳۰۰ مقاله در محورهای تعیین شده از سوی دبیرخانه کنگره ، افزود: کمیته علمی کنگره با همکاری چهار داور متخصص ضمن بررسی مقالات رسیده ، تعداد یک صد مقاله را برای ارائه بصورت سخنرانی و ۱۱۶ مقاله برای ارائه بشکل پوستر را انتخاب کرد که طی سه روز کار کنگره در دو سالن اصلی و سه سالن فرعی مورد توجه شرکت کنندگان خواهد بود.

   دکتر میرزایی  همچنین اظهارداشت: ۱۶ پانل تخصصی با حضور اساتید مجرب در حیطه پزشکی - توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار می شود .

   وی افزود: امسال برای اولین بار ۱۵ امتیاز بازآموزی برای تمامی متخصصان حوزه توانبخشی و پزشکان عمومی شرکت کننده در کنگره در نظر گرفته شده است و پزشکان متخصص شرکت کننده نیز از ۱۰ امتیاز بازآموزی برخوردار می شوند.

    گفتنی است ، بیست و دومین کنگره " کاردرمانی ایران "  از امروز (چهارشنبه) به مدت سه روز به همت انجمن علمی کاردرمانی ایران و با همکاری گروه آموزشی کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این دانشگاه برگزار شده است.

   بیش از ۲۰ شرکت تولیدکننده و واردکننده تجهیزات کمک توانبخشی ، پزشکی و ورزشی با برپایی غرفه در نمایشگاه جانبی این کنگره ، توانمندی خود در حوزه سلامت را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده اند. 


٠٩:١٦ - دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١١١١١    /    تعداد نمایش : ١١٦٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمانمعاونت تحقیقات و فناوری
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences